Node Ownership (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Approve
de: Bestätigen

en: Subject
de: Betreff

en: Available variables are:
de: Verfügbare Variablen sind:

en: Notes
de: Hinweise

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Contact
de: Kontakt

en: Approved
de: Bestätigt

en: Pending
de: Ausstehend

en: Declined
de: Abgelehnt

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: Are you sure?
de: Möchten Sie das wirklich?

en: Nid
de: Beitrags-ID

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: Decline
de: Ablehnen

en: User uid
de: UID des Benutzers

en: Claim
de: Anspruch

en: Approve link
de: Link bestätigen.

en: Claim pending
de: Übernahme in Prüfung
