Nodequeue (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Development
fa: توسعه

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: تدوین

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Types
fa: انواع

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: node
fa: محتوا

en: Position
fa: موقعیت

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Reverse
fa: معکوس

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Remove from queue
fa: حذف از صف

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Add to queue
fa: افزودن به صف

en: Manipulate all queues
fa: تغیر داده تمام صف ها

en: Manipulate queues
fa: تغیر صف ها

en: Simple queue
fa: صف ساده
