Nodequeue (7.x-2.0-beta1) - en to vi translation catalogue (59 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Operations
vi: Thao tác

en: Development
vi: Phát triển

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Types
vi: Các kiểu

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: remove
vi: xóa

en: View
vi: Xem

en: Vocabularies
vi: Các kho từ

en: Add content
vi: Thêm nội dung

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Roles
vi: Vai trò

en: Normal
vi: Bình thường

en: An error occurred
vi: Một lỗi đã xảy ra

en: Shuffle
vi: Trộn

en: Position
vi: Vị trí

en: Operation
vi: Thao tác

en: Defaults
vi: Các mặc định

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Reverse
vi: Ngược

en: Internationalization
vi: Quốc tế hóa

en: Max nodes
vi: Số node tối đa

en: Edit this node
vi: Sửa nút này

en: Add @type
vi: Thêm @type

en: Infinite
vi: Vô hạn

en: Remove from queue
vi: Xóa khỏi hàng đợi

en: Queue size
vi: Kích thước hàng đợi

en: Queue
vi: Hàng đợi

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Queues
vi: Các hàng đợi

en: Subqueue title
vi: Tiêu đề hàng đợi con

en: Add to queue
vi: Thêm vào hàng đợi

en: In queue
vi: Trong hàng đợi

en: Subqueues
vi: Các hàng đợi con

en: Max nodes in queue: @size
vi: Số node tối đa trong hàng đợi: @size

en: Enter the name of the queue
vi: Nhập tên của hàng đợi

en: The queue has been created.
vi: Hàng đợi đã được tạo.

en: The queue has been updated.
vi: Hàng đợi đã được cập nhật.

en: Are you sure you want to delete "%title"?
vi: Bạn có chắc muốn xóa "%title"?

en: Subqueue '@title'
vi: Hàng đợi con '@title'

en: Queue empty
vi: Hàng đợi rỗng

en: Queue full
vi: Hàng đợi đầy

en: @count in queue
vi: @count trong hàng đợi

en: manipulate queues
vi: thao tác các hàng đợi

en: administer nodequeue
vi: quản lý nodequeue

en: manipulate all queues
vi: thao tác tất cả các hàng đợi

en: Click here for information about this module
vi: Nhấn vào đây để xem thông tin về module này
