Nodequeue (7.x-2.1) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Add @type
bn: @type যোগ কর
