Nodequeue (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: You must select at least one field.
pt: Você deve selecionar pelo menos um campo.

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: An error occurred
pt: Ocorreu um erro

en: Shuffle
pt: Embaralhar

en: Position
pt: Posição

en: Operation
pt: Operação

en: Defaults
pt: Padrões

en: Clear
pt: Limpar

en: Reverse
pt: Reverter

en: Internationalization
pt: Internacionalização

en: Max nodes
pt: Número máximo

en: Edit content
pt: Editar conteúdo

en: Edit this node
pt: Editar este node

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: Generate
pt: Gerar

en: Infinite
pt: Infinito

en: Remove from queue
pt: Remover da fila

en: Queue
pt: Fila

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Queues
pt: Filas

en: Subqueue title
pt: Título da subfila

en: In queue
pt: Na fila

en: Subqueues
pt: Subfilas

en: Link "remove from queue" text
pt: Texto do link "remover da fila"

en: Subqueue '@title'
pt: Subfila '@title'

en: @count in queue
pt: @count na fila

en: Remove from Nodequeues
pt: Remover dos nodequeues

en: Display a list of all nodes in queue '@queue'
pt: Exibe uma lista de todos os nodes da fila '@queue'

en: The queue has been shuffled.
pt: A fila foi embaralhada

en: Post Date
pt: Data do envio

en: Enter the title of a node to add it to the queue
pt: Digite o título de um node para adicioná-lo à fila
