Nodequeue (7.x-2.3) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Development
ja: 開発

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: You must select at least one field.
ja: 最低でも一つのフィールドを選択してください。

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Node
ja: ノード

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Roles
ja: 役割

en: Normal
ja: ノーマル

en: Nodes
ja: ノード

en: An error occurred
ja: エラーが発生しました

en: node
ja: ノード

en: Shuffle
ja: シャッフル

en: Position
ja: ポジション

en: Operation
ja: 操作

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Clear
ja: クリアー

en: Reverse
ja: 逆順

en: Internationalization
ja: 国際化

en: Edit content
ja: コンテンツの編集

en: Edit this node
ja: このノードを編集

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: Generate
ja: 生成する

en: Nodequeues
ja: ノードキュー

en: Queue
ja: キュー

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Create and maintain simple nodequeues.
ja: シンプルなノードのキューを作成、維持します。
