Nodequeue (7.x-2.3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Node
tr: Düğüm

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: Nodes
tr: Düğümler

en: node
tr: düğüm

en: Position
tr: Konum

en: Operation
tr: İşlem

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Clear
tr: Temizle

en: Reverse
tr: Ters

en: Edit content
tr: İçeriği düzenle

en: Add @type
tr: @type ekle

en: Generate
tr: Oluştur

en: Infinite
tr: Sınırsız

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla
