Nodequeue (7.x-2.4) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Node
cy: Nod

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Normal
cy: Cyffredin

en: node
cy: nod

en: Position
cy: Lleoliad

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Clear
cy: Clir

en: Reverse
cy: Yn ôl

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau
