Nodequeue (7.x-2.5) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Development
it: Sviluppo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Node
it: Nodo

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Normal
it: Normale

en: Nodes
it: Nodi

en: node
it: nodo

en: Shuffle
it: Ordine casuale

en: Position
it: Posizione

en: Operation
it: Operazione

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Clear
it: Cancella

en: Reverse
it: Inverti

en: Internationalization
it: Internazionalizzazione

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Generate
it: Genera

en: Autocomplete
it: Autocompletamento
