Nodequeue viewmode selection (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Position
hi: स्थान

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
