Nodequeue viewmode selection (7.x-2.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Position
hr: Pozicija

en: Screenshot
hr: Snimak ekrana
