Node Reference Create (7.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Fields
es: Campos

en: Contains
es: Contiene

en: Size of textfield
es: Tamaño del campo de texto

en: Autocomplete matching
es: Concordancia de autocompletar

en: Starts with
es: Empieza con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
es: Seleccionar el método para recopilar las sugerencias de autocompletar. Tenga en cuenta que <em>Contiene</em> puede causar problemas de rendimiento en sitios con miles de nodos.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
es: %name. Los títulos no concuerdan. Revise su selección, por favor.
