Node Reference Create (7.x-1.0-beta3) - en to bs translation catalogue (7 entries)

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
bs: Izaberi metod koji se koristi da prikupi auto-kompletirane prijedloge. Napomena da <em>Sadrži</em> može prouzrokovati probleme u performansama na stranicama sa više hiljada nodova.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
bs: %name: netačan naslov. Provjerite svoj izbor.
