Node Reference Create (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.
