Node Reference Create (7.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Fields
ru: Поля

en: Contains
ru: Содержит

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ru: Выберите метод для сбора предположений автодополнения. Учтите, что метод <em>"Содержит"</em> может  вызвать снижение производительности на сайтах с тысячами материалов.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ru: %name: заголовок ошибочный. Пожалуйста, проверьте свой выбор.

en: create a node when the reference doesnt exist
ru: создание материала, когда нет связанного.
