NodeReferrer (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: All
id: Semua

en: Fields
id: Bidang isian

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Limit
id: Batas

en: Randomize
id: Acak

en: Title (link)
id: Judul (tautan)

en: Title (no link)
id: Judul (tanpa tautan)

en: Formatter
id: Pengformat

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
id: Tentukan string yang seharusnya diawali dengan nilai, seperti '$' atau '&euro; '. Biarkan kosong untuk tidak ada. Pisahkan nilai tunggal dan jamak dengan pipa ('pound|pounds').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
id: Tentukan sebuah string yang seharusnya diberi nilai akhir, seperti 'm', 'kb/s'. Biarkan kosong untuk tidak ada. Pisahkan nilai tunggal dan jamak dengan pipa ('pound|pounds').

en: Display prefix and suffix.
id: Tampilkan awalan dan akhiran.

en: Display with prefix and suffix.
id: Tampilkan dengan awalan dan akhiran.

en: View mode
id: Modus tampilan
