NodeReferrer (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Fields
sv: Fält

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Limit
sv: Begränsning

en: Randomize
sv: Slumpa

en: Title (link)
sv: Titel (länk)

en: Title (no link)
sv: Titel (ingen länk)

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Pager element
sv: Pagineringselement

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
sv: Delta låter dig välja vilka alternativ i ett fält med flera värden som inte relationen stämmer in för. Välj "1" för att använda det första alternativet, "2" för det andra alternativet, och så vidare. Om du väljer "Alla", kommer varje alternativ i fältet att skapa en ny rad, vilket kan orsaka dubletter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
sv: Ange en sträng som skall sättas in före värdet, till exempel "$" eller  "&euro;". Utelämna för tomt värde. Separera enstaka och flerfaldiga värden med ett stående streck ("krona|kronor").

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
sv: Ange en sträng som skall sättas in efter värdet, såsom "m" eller "kb/s". Utelämna för tomt värde. Separera enstaka och flervärdiga värden med ett stående streck ("krona|kronor").

en: Display prefix and suffix.
sv: Visa prefix och suffix.

en: Display with prefix and suffix.
sv: Visa med prefix och suffix.

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Rendered node
sv: Genererad nod

en: View mode: %mode
sv: Vyläge: %mode
