NodeReferrer (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Fields
ja: フィールド

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Operator
ja: オペレータ

en: Limit
ja: 制限

en: Randomize
ja: ランダマイズ

en: Multilingual options
ja: 多言語オプション

en: Title (link)
ja: タイトル（リンクあり）

en: Title (no link)
ja: タイトル（リンクなし）

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ja: '$' や '&euro;' のように、値の前に付加する文字列を設定。空白にすると付加文字はなくなります。単数形と複数形は縦棒で区切ってください。('pound|pounds')

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ja: 値の後に続く文字列を定義してください (例: 'cm' や 'kg' など )。不要な場合は空白のままにしてください。単数と複数で異なる場合はパイプ '|' で区切ってください (例: 'point|points' )。

en: Display prefix and suffix.
ja: 接頭語と接尾語を表示します。

en: Display with prefix and suffix.
ja: 接頭語、接尾語と一緒に表示。

en: View mode
ja: ビュー・モード
