Nodes In Block (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Show on every page except the listed pages.
hi: सूचिबद्ध पृष्ठों के अलावे हर पृष्ठ पर दिखायें।

en: Show on only the listed pages.
hi: सिर्फ़ सूचिबद्ध पृष्ठों पर ही दिखाये।

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: published
hi: प्रकाशित

en: Blocks
hi: ब्लॉक
