Nodes In Block (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Configure
it: Configura

en: Visibility
it: Visibilità

en: published
it: pubblicato

en: Blocks
it: Blocchi

en: Node status
it: Stato del nodo
