Nodes In Block (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Show on every page except the listed pages.
pt: Exibir em todas as páginas, exceto nas listadas abaixo.

en: Show on only the listed pages.
pt: Exibir apenas nas páginas listadas abaixo.

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: unpublished
pt: não publicado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Configure
pt: Configurar

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: With links
pt: Com links

en: Without links
pt: Sem links

en: published
pt: publicado

en: Blocks
pt: Blocos

en: Queue
pt: Fila

en: Let the user decide
pt: Deixar que o usuário decida

en: Node status
pt: Status do node
