Nodes In Block (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Show on every page except the listed pages.
ru: Показывать на всех страницах, кроме перечисленных.

en: Show on only the listed pages.
ru: Показывать только на перечисленных страницах.

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Content types
ru: Типы материалов

en: unpublished
ru: неопубликовано

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Configure
ru: Настроить

en: Visibility
ru: Видимость

en: With links
ru: С сылками

en: Without links
ru: Без ссылок

en: published
ru: опубликовано

en: Blocks
ru: Блоки

en: Queue
ru: Очередь

en: Clear settings
ru: Очистить настройки

en: Collapsed fieldset
ru: Сворачиваемый набор полей

en: Create new @type
ru: Создать @type

en: Node status
ru: Статус материала
