Nodes In Block (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Show on every page except the listed pages.
fr: Afficher le bloc sur toutes les pages exceptées celles listées.

en: Show on only the listed pages.
fr: Afficher le bloc seulement sur les pages listées.

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Content types
fr: Types de contenu

en: unpublished
fr: non publié

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Configure
fr: Configurer

en: Visibility
fr: Visibilité

en: With links
fr: Avec liens

en: Without links
fr: Sans liens

en: published
fr: publié

en: Blocks
fr: Blocs

en: Queue
fr: File

en: Collapsible fieldset
fr: Groupe de champs repliable

en: Collapsed fieldset
fr: Fieldset replié

en: Node status
fr: Statut du nœud
