Nodes In Block (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: unpublished
hu: rejtett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Configure
hu: Beállít

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: With links
hu: Letöltési linkekkel

en: Without links
hu: Linkek nélkül

en: published
hu: közzétett

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Queue
hu: Várólista

en: Select region
hu: Terület kiválasztása

en: Node status
hu: Tartalom állapota
