Nodes In Block (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Show on every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページに表示する

en: Show on only the listed pages.
ja: リストに記載したページにのみ表示する

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Configure
ja: 設定

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: published
ja: 掲載

en: Blocks
ja: ブロック

en: Queue
ja: キュー

en: Node status
ja: ノードステータス
