Nodes In Block (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Show on every page except the listed pages.
uk: Показувати на всіх сторінках, окрім перелічених.

en: Show on only the listed pages.
uk: Показувати тільки на вказаних сторінках.

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Visibility
uk: Видимість

en: With links
uk: З посиланнями

en: Without links
uk: Без посилань

en: published
uk: опубліковано

en: Blocks
uk: Блоки

en: Queue
uk: Черга

en: Clear settings
uk: Очистити настроювання

en: Node status
uk: Стан матеріалу
