Node Spotbox (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: View name
hi: द्रश्य नाम
