NodeStream (7.x-2.0-alpha8) - en to bg translation catalogue (580 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: category
bg: категория

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Audio
bg: Музика

en: Path
bg: Път

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: blog
bg: Блог

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Find content
bg: Намери съдържание

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Parent item
bg: Родителски елемент

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Public registrations
bg: Публични регистрации

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Off
bg: Изключи

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Selected
bg: Избрано

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Feed description
bg: описание на лентата

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Severity
bg: Строгост

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: active
bg: активен

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Performance
bg: Производителност

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: help
bg: помощ

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Load
bg: Зареди

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: Тук

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Blog
bg: Блог

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Referrer
bg: URL референт

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Create content
bg: Създаване на съдържание

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Install
bg: Инсталирай

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Template
bg: Шаблон

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Flag
bg: Информирай

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Original
bg: Оригинал

en: Property
bg: Свойство

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Hidden
bg: Скрит

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Approved
bg: Потвърдени

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Clear
bg: Изчисти

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: Undo
bg: Отмени

en: Member for
bg: Член от

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Front page
bg: Начална страница

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти и не се изисква одобрението на администратор.

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Topics
bg: Теми

en: Topic
bg: Тема

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Log out
bg: Излез

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Right
bg: Дясно

en: Hours
bg: Часове

en: Seconds
bg: Секунди

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Results
bg: Резултати

en: open
bg: Отворена

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Forums
bg: Форуми

en: view revisions
bg: виж редакциите

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: Permissions
bg: Права

en: options
bg: опции

en: Products
bg: Продукти

en: Length of trimmed posts
bg: Дължина на орязаната версия

en: 200 characters
bg: 200 символа

en: 400 characters
bg: 400 символа

en: 600 characters
bg: 600 символа

en: 800 characters
bg: 800 символа

en: 1000 characters
bg: 1000 символа

en: 1200 characters
bg: 1200 символа

en: 1400 characters
bg: 1400 символа

en: 1600 characters
bg: 1600 символа

en: 1800 characters
bg: 1800 символа

en: 2000 characters
bg: 2000 символа

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bg: Максимален брой символи, които може да използва орязаната версия на публикацията. Drupal ще използва тази настройка, за да определи по какъв начин ще бъдат съкращавани по-дългите публикации. Късата версия на публикацията обикновено се използва като резюме на пълната публикация, когато се показва на главната страница, в XML канали и т.н. За да деактивирате резюметата, изберете 'Неограничен' за максималния брой символи. Забележете, че тази настройка ще действа само върху ново или обновено съдържание и няма да засегне съществуващите вече публикации.

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: Relationships
bg: Приятели

en: Add type
bg: Добави тип

en: image
bg: изображение

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Themes
bg: Теми

en: Minutes
bg: Минути

en: comment
bg: Коментар

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: cancel
bg: Отказване

en: disable
bg: дезактивирай

en: date
bg: дата

en: Slogan
bg: Мото

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bg: Началната страница показва съдържание от този относителен UR адресL. Ако не сте сигурни, оставете "node".

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: Menus
bg: Менюта

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Publish
bg: Публикувай

en: Unpublish
bg: Отпубликувай

en: Permission
bg: Разрешение

en: Bloggers
bg: Автори

en: Hide
bg: Скрий

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: Menu link title
bg: Заглавие на меню линк

en: There was an error saving the menu link.
bg: Възникна грешка при записа на меню обекта.

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: All types
bg: Всички видове

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: contains
bg: съдържание

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
bg: Избраният файл %file не може да бъде качен, защото целевата %directory не е правилно конфигурирана.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
bg: Избраният файл %file не може да бъде копиран, защото файл с такова име не съществува. Моля, проверете и въведете правилното име на файл.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран, защото вече съществува файл с такова име в целевата директория.

en: The selected file %file could not be copied.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран.

en: The removal of the original file %file has failed.
bg: Неуспешно премахване на оригиналния файл %file.

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Create @name
bg: Създай @name

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Acronym
bg: Акроним

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: ends with
bg: завършва с

en: Allowed extensions
bg: Позволени формати

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Posted in
bg: Публикуван в

en: Dashboard
bg: Табло

en: Localization
bg: Локализация

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, с превод

en: Main menu
bg: Основно меню

en: is greater than
bg: е повече от

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Not in menu
bg: Не е включен в менюто

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Custom URL
bg: Други

en: form
bg: форма

en: Basic options
bg: Основни опции

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Must users preview posts before submitting?
bg: Да бъдат ли задължени потребителите да правят предварителен преглед на публикацията, преди да я изпратят?

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Visitors
bg: Посетителите

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични имейли при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bg: Потребители с права да <em>администрират възли</em> ще могат да променят тези опции.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Number of posts on main page
bg: Брой на публикациите на главната страница

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bg: Редакциите ви позволяват да проследявате различията между множество версии на определена публикация.

en: Polls
bg: Анкети

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: The name of this website.
bg: Името на настоящия уеб сайт.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bg: Мото на сайта (изречение, запомняща се фраза, често показвано до заглавието на сайта)

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Разрешава поддръжката на множество езици за този тип съдържание. Ако е активирана, към формата за редакция на съдържанието ще бъде добавено поле за избор на език, позволявайки ви да избирате от <a href="!languages">активираните езици</a>. Може също да активирате възможността за превод на дадения тип съдържание, което ще ви позволи да имате превод на всеки един от разрешените езици. Ако поддръжката не е активирана, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Вече съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти, но се изисква одобрението на администратор.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bg: Изисква потвърждение по имейл, когато посетител създава акаунт.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bg: Ако има отметка, от новите потребители ще се изисква да потвърдят техния e-mail адрес, преди да влязат в сайта, и ще им бъде предоставена парола, генерирана от системата. Ако няма отметка, потребителите ще влизат непосредствено след регистрацията и ще избират собствена парола при регистрация.

en: User registration guidelines
bg: Указания за регистриране

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва в горната част на формата за регистриране на потребител. Той ще е в помощ на Вашите потребители.

en: Welcome, new user created by administrator
bg: Добре дошъл, нов потребител създаден от администратора

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, създадени от администратор.

en: Welcome, no approval required
bg: Добре дошъл, не се изисква одобрение

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато не се изисква одобрение от администратор.

en: Welcome, awaiting administrator approval
bg: Добре дошъл, изчакващ одобрение от администратор

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато се изисква одобрение от администратор.

en: Password recovery email
bg: Еmail за възстановяване на парола

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bg: Редактирай e-mail съобщенията за потребителите заявили нова парола.

en: Account activation email
bg: Еmail за активиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите при активиране на акаунт (когато администратор активира акаунт на вече регистриран потребител, на сайт със задължително одобрение от администратор).

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Account blocked email
bg: Еmail за блокиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е блокиран.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Account deleted email
bg: Еmail за изтрит акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е изтрит.

en: Notify user when account is deleted.
bg: Уведоми потребител за изтрит акаунт.

en: Signature support
bg: Поддръжка подписи

en: Picture support
bg: Поддръжка на снимки

en: Picture maximum dimensions
bg: Максимален размер на снимката

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bg: Максимален размер на снимката в пиксели

en: Picture maximum file size
bg: Максимален размер на файла

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bg: Максимален размер на файла, до kB.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Regional settings
bg: Регионални настройки

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Structure
bg: Структура

en: Secondary menu
bg: Допълнително меню

en: Default country
bg: Държава по подразбиране

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Provide a menu link
bg: Създай линк в менюто

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bg: Линковете от менюто с по-малко тегло се показват преди тези с по-голямо тегло.

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
bg: Максимален брой съобщения, показани на началната страница.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е разрешено за достъп от потребителя. Остави празно, за да използваш вградената  "access denied" страница.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е намерено. Остави празно, за да ползваш вградената  "page not found" страница.

en: Description of your site, included in each feed.
bg: Описание на вашия сайт, което ще бъде включено във всяка лента.

en: Users may set their own time zone.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
bg: Напомни на потребителите, че тяхната часова зона не е настроена по време на влизане в сайта.

en: Only applied if users may set their own time zone.
bg: Прилага се, само ако потребителите могат да определят тяхна часова зона.

en: Time zone for new users
bg: Часова зона за нови потребители

en: Default time zone.
bg: Стандартната часова зона.

en: Empty time zone.
bg: Празна часова зона.

en: Users may set their own time zone at registration.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона при регистрацията им.

en: Put site into maintenance mode
bg: Пусни сайта в режим "Поддръжка"

en: Maintenance mode message
bg: Съобщение в режим Поддръжка/Off-line

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
bg: Съобщение, което се показва на потребителите при сайт в режим Поддръжка.

en: Public files
bg: Публични файлове

en: Picture directory
bg: Директория за снимките

en: E-mails
bg: Имейли

en: Shown when hovering over the menu link.
bg: Показва се при посочване на линк от менюто с мишката.

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bg: Когато е активиран, само потребители с   "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> ще имат достъп до сайта; всички останали посетители ще виждат съобщението по-долу. Упълномощените потребители ще могат да влязат през <a href="@user-login">user login</a> страницата.

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
