NodeSymlinks (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Delete
da: Slet

en: List
da: Vis

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Node
da: Indholdselement

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu link
da: Menu-link

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
da: Standard stimønster (bruges for alle indholdstyper med tomme mønstre nedenfor)

en: Add location
da: Tilføj placering

en: Path alias
da: Sti-alias

en: Pattern for all @node_type paths
da: Mønster for alle @node_type-stier

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
da[0]: Massegenerering af indholdselementer færdiggjort, et alias genereret.
da[1]: Massegenerering af indholdselementer færdiggjort, @count aliaser genereret.

en: Link title
da: Linktitel

en: The path is already in use.
da: Stien er allerede i brug.

en: The menu link for this node.
da: Indholdselementets menu-link.

en: language neutral
da: sprogneutral

en: Pattern for all @language @node_type paths
da: Makro for alle @node_type-stier på @language

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
da: Standard makro for @node_type (gælder for alle @node_type indholdstyper med tomme mønstre nedenfor)
