NodeSymlinks (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Node
it: Nodo

en: Parent item
it: Voce padre

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
it: Schema di percorso predefinito (si applica a tutti i tipi di nodo qui sotto con lo schema vuoto)

en: Original
it: Originale

en: Add location
it: Aggiungi posizione

en: Path alias
it: Alias di percorso

en: Pattern for all @node_type paths
it: Schema per tutti i percorsi @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
it[0]: Generazione di massa dei nodi completata, un alias generato.
it[1]: Generazione di massa dei nodi completata, @count alias generati.

en: Link title
it: Titolo del link

en: The path is already in use.
it: Il percorso è già utilizzato.

en: The menu link for this node.
it: La voce di menu per questo nodo.

en: language neutral
it: lingua neutra

en: Pattern for all @language @node_type paths
it: Schema per tutti i percorsi @language @node_type

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
it: Schema percorsi default per @node_type (applicato a tutti i contenuti del tipo @node_type sottostanti senza schema)
