NodeSymlinks (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: List
tr: Liste

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Node
tr: Düğüm

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu düğüm tiplerine uygulanacaktır)

en: Pathauto
tr: OtoYol

en: Original
tr: Orjinal

en: Add location
tr: Konum ekle

en: Path alias
tr: Takma ad

en: Pattern for all @node_type paths
tr: Tüm @node_type yolları için şablon

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu düğüm isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: The path is already in use.
tr: Bu yol zaten kullanımda.

en: The menu link for this node.
tr: Bu düğümün menü bağlantısı.
