NodeSymlinks (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Edit
id: Sunting

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Parent item
id: Item induk

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
id: Pola jalur bawaan (berlaku untuk semua jenis node dengan pola kosong di bawah)

en: Pathauto
id: Pathauto (Path otomatis)

en: Original
id: Asli

en: Path alias
id: Alias jalur

en: Pattern for all @node_type paths
id: Pola untuk semua path @node_type

en: Link title
id: Tautan judul

en: The path is already in use.
id: Path sudah digunakan.

en: The menu link for this node.
id: Tautan menu untuk node ini

en: language neutral
id: bahasa netral

en: Pattern for all @language @node_type paths
id: Pola untuk semua (bahasa) @language path @node_type

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
id: Pola path bawaan untuk @node_type (diterapkan untuk semua tipe konten @node_type dengan pola kosong dibawah ini)
