NodeSymlinks (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: List
ja: リスト

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Node
ja: ノード

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
ja: デフォルトの URL パターン（下記で設定が空白になっているすべてのコンテンツタイプに適用）

en: Pathauto
ja: 自動エイリアス設定

en: Original
ja: オリジナル

en: Add location
ja: 場所を追加

en: Path alias
ja: パスエイリアス

en: Pattern for all @node_type paths
ja: @node_type タイプのすべてのコンテンツの URL パターン

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
ja[0]: コンテンツの一括アップデートが完了しました。 1 個の URL エイリアスが生成されました。
ja[1]: コンテンツの一括アップデートが完了しました。 @count 個の URL エイリアスが生成されました。

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: The path is already in use.
ja: パスはすでに使われています。

en: Fragment
ja: フラグメント

en: The menu link for this node.
ja: このノードのメニューリンク。

en: language neutral
ja: 言語ニュートラル

en: Pattern for all @language @node_type paths
ja: @language の @node_type のパスすべてに適用するパターン

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
ja: @node_typeのデフォルトのパスパターン（下記でパターンが空欄になっているすべての@node_typeコンテンツに適用）
