NodeSymlinks (7.x-1.0-beta3) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: List
oc: Listar

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Node
oc: Nosèl

en: Parent item
oc: Element parent

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Pattern for all @node_type paths
oc: Motiu de camin per totes los contenguts de tipe @node_type

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: The path is already in use.
oc: Lo camin es ja utilizat.

en: The menu link for this node.
oc: Lo ligam de menú per aqueste nosèl.

en: language neutral
oc: lenga neutre

en: Pattern for all @language @node_type paths
oc: Motiu per totes los camins @language de @node_type

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
oc: Motiu de camin per defaut per @node_type (s'applique a tot lo contengut de tipe @node_type dont les motifs çaijós son vides)
