NodeSymlinks (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Node
hi: नोड

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: The path is already in use.
hi: पाथ पहले से ही प्रयोग में है.
