No IE6 (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: URL
hi: यूआरएल

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Order
hi: क्रम

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
