Noodle (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Home
da: Hjem

en: content
da: indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: content top
da: indhold top

en: content bottom
da: indhold bund

en: Custom
da: Tilpasset

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Red
da: Rød

en: Theme settings
da: Indstillinger for theme

en: Color settings
da: Farveindstillinger

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Rebuild theme registry on every page.
da: Genopbyg temaregistreringsdatabase på hver side.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
da: Under udvikling af temaer kan det være meget nyttigt hele tiden at <a href="!link">genopbygge temaregistreringsdatabasen</a>. ADVARSEL: Dette reducerer ydelsen kraftigt og bør deaktiveres på sites i produktion.

en: footer top
da: sidefod top

en: close
da: luk

en: Developer settings
da: Indstillinger for udviklere
