Noodle (7.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: content
hu: tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: content top
hu: tartalom teteje

en: content bottom
hu: tartalom alja

en: Custom
hu: Egyéni

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Red
hu: Vörös

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: Color settings
hu: Színbeállítások

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorsítótárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: erős teljesítményromlást eredményez, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: footer top
hu: lábléc teteje

en: close
hu: bezárás

en: header top
hu: fejléc teteje

en: Developer settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: footer blocks 1
hu: lábléc blokkok 1

en: footer blocks 2
hu: lábléc blokkok 2

en: footer blocks 3
hu: lábléc blokkok 3

en: More:
hu: Több:

en: Developer settings. Please use with caution.
hu: Fejlesztői beállítások. Körültekintően kell használni.

en: Choose color scheme
hu: Színséma választása

en: Hide comment title.
hu: Hozzászólás címének elrejtése.

en: Hide formatting tips.
hu: Formázási tippek elrejtése.
