Noodle (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Home
pt: Início

en: content
pt: conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: content top
pt: acima do conteúdo

en: content bottom
pt: abaixo do conteúdo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Red
pt: Vermelho

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Color settings
pt: Configurações de cor

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Rebuild theme registry on every page.
pt: Reconstruir registro de tema em cada página.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
pt: Durante o desenvolvimento do tema, é muito útil <a href="!link">reconstruir o registro do tema</a> continuamente. ATENÇÃO: Esta opção resulta numa enorme perda de desempenho e deve ser desativada em sites em produção.

en: footer top
pt: topo do rodapé

en: close
pt: fechar
