Node Option Premium (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: action
pt: ação

en: Default message
pt: Mensagem padrão

en: Content is premium
pt: Conteúdo é premium

en: Premium content
pt: Conteúdo premium

en: Whether or not the node is premium content.
pt: Se o node é ou não um conteúdo premium.

en: Whether or not the node is premium content. To list premium nodes first, set this to descending.
pt: Se o node é conteúdo premium. Para primeiramente listar nodes premium, coloque no modo decrescente.

en: Make premium
pt: Tornar premium

en: Make non-premium
pt: Tornar não premium

en: Set @type %title to premium.
pt: Tornar @type %title premium.

en: Set @type %title to non-premium.
pt: Tornar @type %title não premium.

en: Node Option Premium
pt: Opção Node Premium

en: Shows only the teasers of premium contents to unprivileged users.
pt: Mostrar somente resumos de conteúdos premium para usuários não privilegiados.

en: Make content premium
pt: Tornar conteúdo premium

en: Make content non-premium
pt: Tornar conteúdo não premium

en: %type_name: View full premium content
pt: %type_name: Visualizar conteúdo premium completo

en: %type_name: Override premium content
pt: %type_name: Sobrescrever conteúdo premium

en: Premium messages
pt: Mensagens premium

en: You may customize the messages displayed to unprivileged users trying to view full premium contents.
pt: Você pode customizar a mensagem mostrada a usuários não privilegiados que tentam visualizar conteúdo premium por inteiro.

en: This message will apply to all content types with blank messages below.
pt: Esta mensagem será aplicada a todos os tipos de conteúdo com mensagens em branco abaixo.

en: Message for %type content type
pt: Mensagem para conteúdo do tipo %type

en: Node Option Premium
pt: Opção Node Premium

en: Configure Node Option Premium.
pt: Configurar Opção Node Premium.
