No request new password (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: People
pl: Ludzie

en: Sorry, unrecognized username or password.
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło

en: Login attempt failed for %user.
pl: Próba zalogowania się użytkownika %user nie powiodła się.
