No request new password (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Create a new user account.
hr: Stvori novi korisnički račun.

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: People
hr: Korisnici

en: Login attempt failed for %user.
hr: Neuspjeo pokušaj prijave od %user.
