No Request New Password (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: user
pt: usuário

en: Create a new user account.
pt: Criar uma nova conta de usuário.

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: People
pt: Pessoas

en: Manage password preferences
pt: Gerenciar preferências de senha

en: Disable Request new password link
pt: Desabilitar o link Requisitar nova senha

en: If checked, Request new password link will be disabled.
pt: Se marcado, o link Requisitar nova senha será desabilitado.

en: Sorry, unrecognized username or password.
pt: Desculpe, nome de usuário ou senha não reconhecidos.

en: Login attempt failed for %user.
pt: Tentativa de login falhou para %user.

en: Disable link to request a new password
pt: Desabilitar link para Requisitar nova senha
