Notifications (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Body
bn: কাঠামো

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Block
bn: ব্লক

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: active
bn: সক্রিয়
