Notifications (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (99 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Body
cs: Text

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Tags
cs: Štítky

en: Overview
cs: Přehled

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Links
cs: Odkazy

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: none
cs: žádné

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: Format
cs: Formát

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: never
cs: nikdy

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Subscriptions
cs: Přihlášení

en: type
cs: typ

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: status
cs: stav

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Default settings
cs: Výchozí nastavení

en: Block
cs: Blok

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Comment
cs: Komentář

en: Filter
cs: Filtr

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Term
cs: Termín

en: Field type
cs: Typ pole

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: Send
cs: Poslat

en: Method
cs: Metoda

en: Template
cs: Šablona

en: Key
cs: Klíč

en: Are you sure you want to delete these items?
cs: Určitě odstranit tyto položky?

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: any
cs: nějaký

en: Autocomplete taxonomy
cs: Automatické dokončování taxonomie

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Subscription
cs: Odhlášení

en: Thread
cs: Vlákno

en: Show only items where
cs: Zobrazit jen položky, kde

en: Activate
cs: Aktivovat

en: No subscriptions available.
cs: Žádne registrace nejsou k dispozici.

en: Are you sure you want to delete these subscriptions?
cs: Určitě se mají smazat tyto registrace?

en: The subscriptions have been deleted.
cs: Registrace byly smazány.

en: Taxonomy vocabulary
cs: Slovník kategorií

en: Triggers
cs: Spouštěče

en: New posts
cs: Nové příspěvky

en: notifications
cs: oznámení

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: The type of the node.
cs: Typ uzlu.

en: and where %property is %value
cs: a kde %property je %value

en: where %property is %value
cs: kde  %property je %value

en: and where
cs: a kde

en: The name of the content type.
cs: Název typu obsahu.
