Notifications (7.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (92 entries)

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Subject
el: Θέμα

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες (ελεύθερη σήμανση)

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: none
el: κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Add
el: Προσθήκη

en: Format
el: Μορφή

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: never
el: ποτέ

en: Text
el: Κείμενο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: type
el: τύπος

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: status
el: κατάσταση

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Block
el: Μπλοκ

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: blocked
el: αποκλεισμένος

en: active
el: ενεργός

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Send
el: Αποστολή

en: Method
el: Μέθοδος

en: Events
el: Γεγονότα

en: Key
el: Κλειδί

en: Are you sure you want to delete these items?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα στοιχεία;

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: No subscriptions available.
el: Δεν υπάρχουν συνδρομές.

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Triggers
el: Σκανδάλες

en: New posts
el: Νέα μηνύματα

en: You can:
el: Μπορείτε να:

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: and where %property is %value
el: και όπου %property είναι %value

en: where %property is %value
el: όπου %property είναι %value

en: and where
el: και όπου

en: Unsubscribe URL
el: Διεύθυνση URL για κατάργηση συνδρομής
