Notifications (7.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (35 entries)

en: Body
ne: सामग्री

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: क्रियाहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: Subject
ne: विषय

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुस

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Disabled
ne: निष्क्रिय

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई उल्टाउन मिल्दैन।

en: Message
ne: सन्देश

en: none
ne: कुनैपनि हैन

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Preview
ne: पूर्वदृश्य

en: Save
ne: बचत गर्नुस

en: Update
ne: अद्यावधिक गर्नुस

en: never
ne: कदापि हैन

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: action
ne: कार्य

en: status
ne: अवस्था

en: Update options
ne: अद्यावधिक गर्ने विकल्पहरू

en: Header
ne: शिर्षक

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: blocked
ne: निषेध गरिएको

en: active
ne: सक्रिय

en: Delete all
ne: सबै हटाउनुस

en: The update has been performed.
ne: अद्यावधिक भयो।

en: Undo
ne: पूर्वस्थितिमा फर्काउनुस
