Notifications (7.x-1.0-alpha1) - en to sl translation catalogue (77 entries)

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Body
sl: Vsebina

en: Save configuration
sl: Shrani nastavitve

en: delete
sl: izbriši

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Type
sl: Tip

en: Author
sl: Avtor

en: Subject
sl: Zadeva

en: disabled
sl: onemogočeno

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Subscribe
sl: Naroči me

en: Unsubscribe
sl: Odjavi me

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Read more
sl: Preberite več

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Action
sl: Akcija

en: Tags
sl: Oznake

en: Overview
sl: Pregled

en: Edit
sl: Uredi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: This action cannot be undone.
sl: Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Number
sl: Številka

en: Message
sl: Sporočilo

en: none
sl: nič

en: Name
sl: Ime

en: edit
sl: uredi

en: Taxonomy term
sl: Taksonomski izraz

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Field
sl: Polje

en: Preview
sl: Predogled

en: Save
sl: Shrani

en: Update
sl: Posodobitev

en: Add
sl: Dodaj

en: Format
sl: Oblika

en: never
sl: nikoli

en: Text
sl: Besedilo

en: Unknown
sl: Neznan

en: Subscriptions
sl: Naročniki

en: type
sl: tip

en: User
sl: Uporabnik

en: Content type
sl: Tip vsebine

en: status
sl: stanje

en: Options
sl: Možnosti

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Node
sl: Vozlišče

en: Update options
sl: Možne spremembe

en: Block
sl: Blok

en: Not found
sl: Ni najdeno

en: Header
sl: Glava

en: Footer
sl: Noga

en: Comment
sl: Komentar

en: Vocabulary
sl: Besedišče

en: Field type
sl: Tip polja

en: blocked
sl: blokiran

en: active
sl: aktiven

en: Delete all
sl: Izbriši vse

en: Send
sl: Pošlji

en: Method
sl: Metoda

en: Key
sl: Ključ

en: Are you sure you want to delete these items?
sl: Ali si prepričan, da želiš izbrisati te elemente?

en: No items selected.
sl: Izbrali niste nobenega elementa.

en: The update has been performed.
sl: Spremembe so bile izvedene.

en: Refine
sl: Zožaj

en: Undo
sl: Razveljavi

en: any
sl: karkoli

en: Autocomplete taxonomy
sl: Samodokončaj taksonomijo

en: Show only items where
sl: Prikaži samo elemente, kjer

en: The subscriptions have been deleted.
sl: Prijave so bile uspešno izbrisane.

en: Taxonomy vocabulary
sl: Besedišče taksonomije

en: Triggers
sl: Sprožilci
