Notifications (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (101 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Subscribe
ar: اشتراك

en: Unsubscribe
ar: الغ الاشتراك

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: unknown
ar: مجهول

en: Tags
ar: وسوم

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: view
ar: عرض

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Links
ar: روابط

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Field
ar: الحقل

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Format
ar: التنسيق

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: never
ar: أبدا

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: action
ar: إجراء

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Block
ar: الصندوق

en: Not found
ar: غير موجود

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: blocked
ar: ممنوع

en: active
ar: نشط

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: Current
ar: الحالي

en: Send
ar: أرسل

en: Method
ar: الطريقة

en: Events
ar: الفعاليات

en: Template
ar: القالب

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Key
ar: المفتاح

en: Are you sure you want to delete these items?
ar: هل أنت متأكد من رغبتك في حذف هذه العناصر؟

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: Autocomplete taxonomy
ar: أكمل التصنيف آليا

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Activate
ar: تفعيل

en: No subscriptions available.
ar: لا اشتراكات متاحة.

en: Taxonomy vocabulary
ar: معجم الوسوم

en: Triggers
ar: المُطلِقات

en: New posts
ar: مواضيع جديدة

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: The type of the node.
ar: نوع العقدة.

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث
