Notifications (7.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (101 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Subscribe
hr: Prijavi se

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: view
hr: prikaz

en: Overview
hr: Pregled

en: Tag
hr: Oznaka

en: Edit
hr: Uredi

en: Links
hr: Poveznice

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: none
hr: ništa

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Field
hr: Polje

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: Format
hr: Oblik

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: never
hr: nikada

en: Event
hr: Događanje

en: Text
hr: Tekst

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: action
hr: akcija

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: Update options
hr: Opcije nadogradnje

en: Block
hr: Blok

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Comment
hr: Komentar

en: Filter
hr: Pročisti

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Term
hr: Pojam

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: blocked
hr: blokiran

en: active
hr: aktivan

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: Current
hr: Trenutno

en: Send
hr: Pošalji

en: Method
hr: Metoda

en: Template
hr: Predložak

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Key
hr: Ključ

en: Are you sure you want to delete these items?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ove unose?

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: The update has been performed.
hr: Nadogradnja je završena.

en: Refine
hr: Pročisti

en: Undo
hr: Poništi

en: any
hr: bilo koji

en: Autocomplete taxonomy
hr: Samodovršetak taksonomije

en: Thread
hr: Niz

en: Show only items where
hr: Pokaži samo stavke gdje

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: Triggers
hr: Okidači

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: New posts
hr: Novi unosi

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Filter the view to the currently logged in user.
hr: Pročisti pogled po trenutno prijavljenom korisniku.

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: Display all values
hr: Prikaži sve vrijedosti

en: Hide view / Page not found (404)
hr: Sakrij pogled / Stranica nije pronađena (404)

en: Display empty text
hr: Prikaži prazni tekst

en: Provide default argument
hr: Unesite zadani argument

en: You can:
hr: Možete:

en: The type of the node.
hr: Vrsta unosa.

en: and where %property is %value
hr: i gdje %property je %value

en: where %property is %value
hr: gdje %property je %value

en: and where
hr: i gdje
